Ikona - Pro veřejnost

Pro veřejnost

Nabízíme Vám a Vašim dětem unikátní příležitost! Pojďte strávit svůj volný čas do Přírodovědného centra a dozvíte se spoustu zajímavých věcí populární formou z oblasti přírodních a technických věd, zejména geografie, astronomie a planetárních věd. Přírodovědné centrum je rozděleno na dvě části, které se navzájem doplňují:

Digitárium
Digitárium je určeno zejména pro výuku přírodních a technických věd, zejména fyziky s důrazem na astronomii, vesmír, fyziku a robotiku. Projekce se skládá z filmu a živě moderované části, kde se dozvíte zajímavé aktuality z oblasti astronomie a kosmonautiky.

Seznam projekcí Digitária (pro podrobnosti jednotlivých projekcí klikněte na název)
Dva malé kousky skla: tajemství dalekohledu (ukázka v AJ)
Satelix
Ze Země do vesmíru (ukázka v AJ)
Cosmix
Kolik je sluníček?
Cesta Sluneční soustavou
Zpět na Měsíc
Vzdálené světy – mimozemský život
Anička a Nebešťánek – jarní příběh
Anička a Nebešťánek – letní příběh
Anička a Nebešťánek – podzimní příběh
Anička a Nebešťánek – zimní příběh
Měsíční sonáta (ukázka)
Pohyby Země
Temná strana světla
Hvězda betlémská (ukázka)
Se zvířátky o vesmíru (ukázka)

Věda na kouli

Věda na kouli je určena zejména pro výuku geografie, geologie, astronomie, ekologie a životního prostředí.

Seznam projekcí Vědy na kouli (pro podrobnosti jednotlivých projekcí klikněte na název)
(Ne)známé měsíce Sluneční soustavy
Země v pohybu
Ztraceni v Africe
Toulky Afrikou
Toulky Afrikou pro SŠ
Zvířátka v království ledu
Polární světy
Polární světy pro SŠ

Důležité provozní informace k projekcím

Z důvodu omezené kapacity míst je vhodné si termín rezervovat. Termíny projekcí naleznete v menu „Program“ v zobrazení „Pro veřejnost“. Také nás můžete sledovat na našem facebooku a instagramu. Veškeré projekce jsou ZDARMA!

Otevřené dílny

Dále nabízíme ve spolupráci s Kroužky programování a robotiky (Baltík) otevřené dílny, které se konají 2x do měsíce. Děti se zde mohou seznámit s různými roboty např. Beeboty, mTiny, Bootley, Codey rockey. Vyzkoušet si je naprogramovat nebo si roboty postavit z legostavebnic a pomocí destičky micro:bit je rozhýbat. Během návštěvy si mohou vyzkoušet také programování v různých jazycích od Baltíka přes Scratch až třeba po programování webových stránek. Termíny na vybraná témata naleznete na stránkách www.baltikzatec.cz.

Co dále Žatec nabízí?
Pokud byste si rádi udělali celodenní výlet, tak kromě Přírodovědného centra naleznete v Žatci Chrám chmele a piva, jehož součástí je Galerie Sladovna či Klášterní zahrada. Můžete zde navštívit chmelařské muzeum, chmelový maják, orloj, labyrint z chmelových žoků a další (www.chchp.cz). Dále pak můžete shlédnout nejrůznější výstavy pořádané Regionálním muzeem K. A. Polánka konané v hlavní budově, Křížově vile či Staré papírně (www.muzeumzatec.cz). Také by Vás mohla zaujmout návštěva Mederova domu, Jedové chýše či Retro computer. To a mnoho dalšího naleznete na webových stránkách informačního centra Žatec (www.infozatec.cz).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Těšíme se na Vás!